21Lip
By: MW khrybitwy.pl Wł.: 21 lipca 2019 In: News PL Comments: 0

Gotuj z nami – zakupy zrób na naszym Placu

Obiad to w wielu domach najważniejszy posiłek. Zrozumiałe jest, że chcemy, aby był smaczny i staramy się go przyrządzić najlepiej jak to możliwe. „Najlepiej” wcale jednak nie oznacza „drogo”.

Nie musimy wydawać kroci na egzotyczne produkty. Tani obiad z łatwo dostępnych składników może być nawet lepszy od eksperymentalnego homara w sosie majonezowym, czy innej ekskluzywnej potrawy. Z prostych rzeczy, takich jak makaron, ziemniaki czy kawałek mięsa, możemy wyczarować pyszny i pożywny posiłek.

Zacznijmy od makaronu.

To nieoceniony pomocnik, kiedy chcemy przyrządzić szybki i tani obiad. Może z powodzeniem zastąpić ziemniaki, których obieranie jest czasochłonne. Przygotowanie zapiekanki makaronowej nie sprawi nikomu trudności, do tego można ją skomponować z wielu różnych składników. Nawet przy minimum umiejętności kulinarnych będzie pyszna i pożywna, wystarczy wzbogacić ją o przyprawy, mięso i żółty ser. Makaron to także świetny dodatek do sosów. Wystarczy mięso, na przykład z kurczaka, pokrojone w kostkę, ulubione przyprawy i dodatki, takie jak śmietanka, rozdrobniony szpinak czy pomidory z puszki, i już mamy podstawowy sos, który możemy urozmaicić, ale wcale nie musimy – i tak będzie pysznie.

Ryż warzywa w polskiej kuchni - kupisz na Rybitwach
Makarony - ryż - kasza i ziemniaki - kupuj na khrybitwy_pl
Ryż, kasza. makarony to podstawowe uzupełniacze naszej diety
Makarony w różnych gatunkach dostępne na khrybitwy_pl
Makarony, ryże w najlepszych gatunkach kupisz na khrybitwy_pl
Makarany to podstawowe produkty na smoczny obiad

Ryż i kasza – podstawowe produkty zdrowej  kuchni.

Do podstawowych produktów, gdy chcemy zrobić tani obiad musimy zaliczyć ryż i kasze. Te bardzo wartościowe i bogate w składniki odżywcze ziarna są często lekceważone jako tzw. „wypełniacze zdrowej diety”. To poważny błąd – są zdrowe i bardzo uniwersalne, przez co można ich użyć w naprawdę wielu daniach – jako zamiennik ziemniaków do obiadu składającego się jeszcze z mięsa i surówki, ale też jako bazę całego posiłku – tu za przykład mogą tu służyć pierogi z kaszą gryczaną – naprawdę smaczny, i oczywiście tani obiad, jeden z ulubionych przepisów naszych babć.

Ziemniaki – podstawowe warzywa

 które grają w kuchni niepoślednią rolę. Mają tę zaletę, że można z nich zrobić niemal wszystko – od zwykłych placków, poprzez pyzy, aż po ziemniaki faszerowane, pieczone w piekarniku z najróżniejszymi farszami. Traktując je jedynie jako dodatek do schabowego, można się pozbawić szansy na stworzenie naprawdę wyjątkowego obiadu. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie ziemniaków, które zostały nam z poprzedniego dnia – można z nich zrobić wiele rodzajów klusek, ale także ciasta, na przykład do knedli czy pyz z mięsem. Ile kucharzy i kucharek, tyle inspiracji – nie bójmy się eksperymentować na tak wdzięcznym materiale, który dodatkowo jest bardzo tani. Obiad z ziemniaków wcale nie musi być nudny!

Mięso

jest bardzo ważnym składnikiem wielu dań obiadowych, nie musi jednak występować w nich tylko w rodzaju kotleta. Jest tak wiele sposobów jego przyrządzenia, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Także warzyw nie trzeba podawać wyłącznie w formie surówki – zarówno zapiekane, jak i gotowane mogą być cennym dodatkiem do obiadu lub stanowić jego podstawę.

Większość produktów z powyżej prezentowanych pomysłów kulinarnych zakupicie Państwo na naszym placu.
Zapraszając na zakupy, gwarantujemy atrakcyjne ceny, szeroki wybór oraz zawsze świeży towar.

Gotuj z nami – zakupy rób na KH Rybitwy.