13Mar
By: MW khrybitwy.pl Wł.: 13 marca 2020 In: Aktualności, News PL Comments: 0

Kiszonki w naszej kuchni

Kiszonki to popularne produkty obecne w naszej kuchni już od dawna. Cenimy je za oryginalne walory smakowe, służą często jako półprodukty do wielu potraw. Nie każdy zastanawia się jednak nad ich zdrowotnymi aspektami, a jest ich wbrew pozorom wiele.

Najbardziej znane kiszonki to rzecz jasna kapusta i ogórki, jednak nie tylko one nadają się do kiszenia. Kisić można również pomidory, dynię, cukinię, cebulę, rzodkiewkę, owoce takie jak jabłka, gruszki oraz grzyby.

kiszenie ogórków - kiszonki. w naszej kuchni
Kiszenie warzyw - kiszonki w naszej kuchni

Kiszonki w aspekcie zdrowia i diety

Kiszonki są przede wszystkim źródłem kwasu mlekowego, dzięki któremu nasza flora bakteryjna w jelitach reguluje się. Kiszone produkty są także źródłem witamin B1, B2, B3 oraz C i D. Oprócz tego, że są zdrową to także i niskokaloryczną przekąską. Są więc idealnym produktem dla osób dla diecie.

W produktach kiszonych znajduje się również błonnik, który zmniejsza poziom cholesterolu i wpływa bardzo pozytywnie w regulacji problemów gastrycznych..

Jak spożywać produkty kiszone?

Nie bez znaczenia jest sposób spożywania kiszonek. Najlepsze i najzdrowsze są w formie surowej. Gotowanie zabija witaminę C i dobroczynne bakterie. Bardzo wysoko wartościowy jest także sok pochodzący z kiszenia. W trakcie fermentacji przenikają do niego wartości odżywcze.

Jak spożywać najbardziej popularne kiszonki?

Kiszonki – kto nie powinien ich spożywać?

Należy jednak pamiętać, że kiszonki nie zawsze są wskazane. Niestety zawierają one dużą ilość soli. Unikać ich powinny osoby chore na nadciśnienie tętnicze, choroby wrzodowe, czy z niewydolnością nerek.

Kiszenie produktów to idealny sposób na przetworzenie tego do daje nam natura latem i jesienią, by korzystać ze składników pełnych zdrowia przez cały rok. Warto więc oprócz pełnej apteczki zadbać o odpowiednie wyposażenie spiżarni.

Zapraszamy na Kompleks Handlowy Rybitwy, gdzie zaopatrzycie się Państwo w świeże produkty bazowe do kiszenia jak również możecie zakupić produkty w postaci gotowych kiszonek .