13Maj
By: MW khrybitwy.pl Wł.: 13 maja 2020 In: Aktualności, News PL Comments: 0

Pierwsze polskie truskawki otworzyły sezon 2020

 

Truskawka polska króluje. Smaczne, aromatyczne i długo oczekiwane.

Z nieukrywaną satysfakcją pragniemy Państwu przekazać istotną informację. Na placu KHRybitwy pojawiły się pierwsze polskie truskawki sezonu 2020.
Panująca aura wbrew pozorom nie miała negatywnego wpływu na jakość i smak oferowanych przez sprzedających owoców. Truskawki są dorodne o wyjątkowo aromatycznym smaku, przepięknym charakterystycznym zapachu i niepowtarzalnym wybarwieniu. Polscy producenci pokazują, że potrafią zadbać nawet w nie sprzyjających warunkach o to aby produkt był jak najwyższej jakości.

Pierwsze truskawki już są

A może dieta truskawkowa?

Truskawki ułatwiają też odchudzanie, co jest zasługą znajdującej się w nich bromeliny – substancji, dzięki której nasz organizm sprawniej radzi sobie ze spalaniem tkanki tłuszczowej. Sięganie po truskawki zalecane jest też tym, którzy mają problemy z ciśnieniem oraz tym, którzy chcą się chronić przed problemami związanymi ze zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu. Przepisy na słodkie dania, wypieki i desery z truskawkami w roli głównej przydadzą się też tym, którzy chcą się po prostu nacieszyć wyjątkowym smakiem tych owoców.”

Ceny tegorocznych truskawek.

Odnotowaliśmy niestety wzrost cen tegorocznych plonów w porównaniu do lat ubiegłych. Oczywiście ceny są niższe niż w detalu – jednakże należy nadmienić, że większość produktów warzywno owocowych zanotowały tendencje zwyżkowe. Poznaj tegoroczne ceny warzyw i owoców – link do notowań.

Pierwsze polskie truskawki 2020 na placu handlowym Rybitwy

Truskawki – dlaczego je tak lubimy?

Są smaczne i zdrowe, nic więc dziwnego, że na naszych talerzach pojawiają się bardzo często. Truskawki to wspaniałe owoce, które są ważnym składnikiem zdrowej diety. Dlaczego warto po nie sięgać? Jaki wpływ mogą mieć te owoce na ogólny stan naszego zdrowia?
 Truskawki to nie tylko rewelacyjny smak. To moc cennych dla naszego organizmu składników odżywczych. W owocach tych można znaleźć m. in. tak ważne witaminy, jak witaminy z grupy B oraz niezwykle ważną dla naturalnej odporności ludzkiego organizmu witaminę C. Truskawki są jednocześnie bardzo dobrym źródłem wapnia oraz żelaza, nie brak w nich również potasu oraz cynku. Słodki smak oraz niewielka wartość kaloryczna sprawiają z kolei, iż owoce te rewelacyjnie sprawdzają się jako dietetyczna przekąska dla wszystkich tych osób, które starają się utrzymać dobrą formę i zgrabną sylwetkę.

Zapraszamy na truskawki sezonu 2020