29Lis
By: MW khrybitwy.pl Wł.: 29 listopada 2019 In: News PL Comments: 0

Święta Bożego Narodzenia nie  muszą być drogie.

Boże Narodzenie to najbardziej lubiane przez Polaków święta. Kojarzą nam się one z ciepłą rodzinną atmosferą, suto zastawionym stołem oraz mnóstwem prezentów. Z reguły oznaczają one również spore wydatki. Przeciętna rodzina musi wygospodarować na świąteczne zakupy kilkaset złotych, a mowa tylko o produktach spożywczych. Jeśli doliczymy do tego koszty prezentów, to kwota robi się naprawdę poważna.
Nic więc dziwnego, że w okresie świątecznym gwałtownie rośnie sprzedaż kredytów oraz różnego rodzaju pożyczek pozabankowych, takich jak chwilówki. Często bowiem zadłużamy się, aby urządzić bogate rodzinne święta. Zobowiązanie finansowe, które zaciągamy, obciąża później nasz budżet domowy przez kilka następnych miesięcy. Wcale nie mus tak być. Sprawdź, jak tanio urządzić święta.

Jak ograniczyć świąteczne wydatki?

Zasada jest bardzo prosta- im dokładniej zaplanujesz święta, tym więcej uda Ci się zaoszczędzić. Dlatego, za przygotowania do Bożego Narodzenia warto zabrać się już na 2-3 tygodni przed świętami, czyli w okolicy końcówki listopada.
Dwie najważniejsze sprawy, którymi powinnaś się zająć to:
1. Ustalenie liczby gości.
To kluczowa kwestia. Zastanów się, czy święta spędzicie w tym roku tylko w gronie domowników, czy zaprosicie dodatkowych gości. Jeśli chcesz zaprosić rodzinę lub przyjaciół, ustal, ile dokładnie osób przyjdzie. To bardzo istotne, ponieważ pozwoli Ci dokładnie oszacować wielkość świątecznych zakupów.

Choinka to symbol Świąt Bożego Narodzenia

Pomyśl też od razu o tym, co znajdzie się na świątecznym stole i potwierdzając obecność gości, spytaj, czy zechcieliby przynieść swoją ulubioną wigilijną, czy świąteczną potrawę. Koniecznie zapytaj, co to będzie i zapisz sobie, aby dania się nie zdublowały. Dzięki takiemu rozwiązaniu gość poczuje się ważny i doceniony, będzie mógł pochwalić się swoim popisowym pysznym daniem, a Ty będziesz mieć odrobinę mniej pracy.

Zaplanowanie menu – co znajdzie się na naszym stole?

Przejrzyj przepisy na ryby, ciasta, pasztety i inne dania i zastanów się, co podasz. Weź pod uwagę nie tylko tradycję, ale również preferencje Twoich gości, a także ich ewentualne ograniczenia dietetyczne. Może się zdarzyć, że ktoś z rodziny ze względów zdrowotnych nie może spożywać jakichś konkretnych produktów. Warto zadbać o taką osobę i przygotować dania w taki sposób, aby każdy z zaproszonych gości mógł wszystkiego spróbować i nie czuł się pominięty.
Jeśli przykładowo ktoś z naszych bliskich nie może spożywać glutenu, to nie zbyt dobrym pomysłem jest przygotowanie specjalnie dla niego jakiegoś jednego wybranego dania i podanie reszty w tradycyjnej formie. Postaraj się raczej dostosować wszystkie potrawy. Nie jest to ani trudne, ani drogie. W Internecie znajdziesz mnóstwo sposobów na to, jak zmodyfikować przygotowywanie tradycyjnych bożonarodzeniowych potraw, tak, by mogły je spożywać osoby z różnego rodzaju nietolerancjami pokarmowymi.

Kiedy już ustalisz menu, pora oszacować wielkość porcji, aby wiedzieć, ile składników trzeba kupić. Z reguły wystarczające jest dodanie do każdej przewidzianej na osobę porcji około 20%, a także doliczenie jednej całej dodatkowej porcji ponad liczbę gości.

Zaplanuj z wyprzedzeniem świąteczne menu

Jak zaoszczędzić na świątecznych zakupach?

Liczba gości, menu i ilość potrzebnych składników ustalona- teraz pora na zrobienie listy zakupów.
Zapisz wszystko, co będzie Ci potrzebne na kartce i koniecznie weź ze sobą na zakupy długopis, którym będziesz zaznaczać, te rzeczy, które już są zakupione.
Już na kilka tygodni przed świętami możesz kupić wiele świątecznych produktów i je przechować. Są to takie składniki jak na przykład:
– mąka,
– cukier,
– mak,
– miód,
– wyroby z czekolady,
– makaron na kluski z makiem,
– suszone grzyby,
– przyprawy,
– wino na świąteczny stół,
– kawa i herbata.

Na ostatni tydzień przed świętami zostaw sobie tylko takie zakupy jak świeże warzywa i owoce, ryby, mięso oraz pieczywo.

Większość artykułów z powyższej listy znajdziesz u naszych sprzedawców w atrakcyjnych cenach.
Zobacz notowania cenowe.

Chcesz mniej wydać na zakupach?

Najlepiej więc, zamiast jechać na zakupy zmęczonym po całym dniu pracy, zostawić sobie zakupy na dzień wolny i to jeśli to możliwe, w godzinach porannych.

Możemy cieszyć się udanymi świętami w rodzinnym gronie, nie wydając na to majątku. Nie musimy sobie niczego odmawiać. Wystarczy zacząć planować bożonarodzeniowe wydatki z odpowiednim wyprzedzeniem i z głową podejść do zakupów, a święta mogą być aż do 50% tańsze, niż wtedy, gdy wszystko kupimy na ostatnią chwilę. Zaoszczędzimy w ten sposób nie tylko sporo pieniędzy, ale również zaoszczędzimy sobie nerwów związanych z gorączkowymi przygotowaniami i długimi godzinami spędzonymi na zakupach w bardzo zatłoczonych tuż przed świętami sklepach.

Zakupy świąteczne możesz zrobić u nas.

Bez tłoku, bez stresu, bez najmniejszych problemów. Kupując na Placu Handlowym, często omijasz szeroki łańcuch pośredników. Masz gwarancję, że kupujesz u producentów lub bezpośrednich importerów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych dostawców i porównania cen.

Święta mogą być jeszcze tańsze.

Zapraszamy na zakupy.

stroik bożo narodzeniowy kupisz na naszym placu Rybitwy