Truskawki, jak żadne inne sezonowe owoce, kojarzą się nam ze słońcem i dobrą pogodą. Właśnie słońce i sprzyjająca aura ma olbrzymie znaczenie dla wegetacji tej byliny. Owocowanie w pełni, korzystajmy zatem z dobrodziejstw, jakich dostarcza nam truskawka. A właściwie… poziomka, bowiem roślina ta to mieszaniecdwóch gatunków poziomki z rodziny różowatych. Ma wiele nazw zwyczajowych: poziomka ananasowa, poziomka wielkoowocowa, najczęściej jednak mówimy po prostu truskawka. Mieszaniec ten został uzyskany wEuropie przez skrzyżowanie w 1712 r. pochodzącej ze wschodniej Ameryki Północnej poziomki wirginijskiej zchilijską.

W naszym umiarkowanym klimacie truskawki uprawia się w całej Polsce. Wyhodowano różne ich odmiany, tak więc rozkoszować się smakiem tych owoców możemy od maja-czerwca do jesieni. Warto, bowiem są niskokaloryczne i zawierają wiele cennych składników odżywczych. Ok. 15 dag truskawek to zaledwie 45 kilokalorii, ale za to spora dawka energii. No i bezcennych witamin i mikroelementów niezbędnych dla zdrowia: witaminy C i A, kwas askorbinowy i foliowy, potas, magnez, wapń, fosfor, żelazo.

Owoce najlepiej jeść świeże, na surowo, ale już teraz można z nich robić kompoty, smażyć dżem i konfiturę lub zamrozić, by zimą cieszyć się świeżym smakiem deseru.

Zapraszamy więc Państwa na zakupy do Kompleksu Handlowego RYBITWY.

Oferujemy szeroki asortyment świeżych owoców i warzyw bezpośrednio od dostawców
z całej Małopolski oraz sąsiednich województw po korzystnych cenach.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 24 godziny siedem dni w tygodniu.

Zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej:

www.khrybitwy.pl

Przejdź do paska narzędzi